Trójkąt szczęścia.


Jaki jest sposób na szczęście?
Sposób jest prosty.

zamki nad loarą


Trzeba nauczyć się dostrzegać piękne momenty dnia codziennego. Nieważne, czy są małe, czy duże. Czy trwają kilka godzin, czy tylko krótka chwilę.
Ważne by je zauważać, cieszyć się nimi i dzielić z innymi.


JAK BYĆ SZCZĘŚLIWYM
  • Każdego dnia dostrzegaj te wszystkie piękne momenty
  • Zbierz je w jedną całość
  • Zweryfikuj jak wiele szczęścia Cie spotkało
  • Bądź za to wdzięczny
  • Dziel się swoim szczęściem z innymi
TRÓJKĄT SZCZĘŚCIA

trójkat szczęścia

Jesteś szczęśliwy > dajesz szczęście innym > dostajesz szczęście od innych
> jesteś szczęśliwy i trójkąt się zamyka!

Bo szczęście dla samego siebie nie jest tak samo piękne jak to którym możesz się podzielić z drugą osobą. I nie chodzi tutaj o Twoja drugą połowę i że gdy jestem sam to będę nieszczęśliwy. Nie. Równie dobrze możesz przeżywać szczęście z Twoją rodziną, przyjaciółmi, znajomi, aż w końcu z przypadkowo spotkanymi osobami na ulicy!

Wyobrażasz to sobie? Gdyby każdy kierował się tą zasadą, aż chciałoby się spacerować wkoło swojej dzielnicy, by spotkać jak najwięcej osób na swoje drodze!
Taki świat byłby o wiele piękniejszy!


Im więcej dajesz od siebie,
tym więcej otrzymujesz w zamian.


Ale zanim to nastąpi musimy wprowadzić zmiany u siebie.
Zacznij dawać by zacząć otrzymywać.

Wiem, że miałeś dzisiaj ciężki dzień, ale czy naprawdę musisz wyładowywać swoja złość na swojej żonie? Do tego twój sąsiad właśnie kupił sobie nowy samochód, a Ty marzysz o tym by złapał gumę wyjeżdżając z posesji i ponarzekał jaki to felerny zakup mu się trafił.

Hola hola. Czy te krzyki i negatywne emocje Cię uszczęśliwiają?
To dlaczego tak się zachowujesz?


DSC04696

JAKI JEST SPOSÓB NA SZCZĘŚCIE PO POLSKU?

Ludzie często dążą do posiadania więcej.
A Polacy “lubią” sobie nawzajem zazdrościć i chcą mieć więcej niż sąsiad, więcej niż znajomi, czasem nawet i rodzina. Mieszkając za granicą jeszcze bardziej stało się to dla mnie ewidentne. Wiecznie nieszczęśliwi, bo mają za mało. Wiecznie nieszczęśliwi w dążeniu do posiadania więcej. Zgryźliwi, uszczypliwi i strzelającym trującym jadem zazdrości.
A gdyby się tak na chwilę zatrzymać i przestać zazdrościć swoim sąsiadom i zadowolić się tym co mamy? Czy droższy telewizor, czyni mnie lepszym, szczęśliwszym człowiekiem? Czy chełpienie się moimi osiągnięciami spowoduje, że znajomi będą mnie bardziej kochać?
Nie.
Ale wspólne oglądnie meczu ze znajomymi, czy wykorzystanie swoich umiejętności do bezinteresownej pomocy, już tak!
Więc może lepiej nie kupować nowego odbiornika tylko raz w miesiącu odwiedzać kolegę na wspólne kibicowanie przed ekranem? 🙂 Popcorn, piwko w doborowym towarzystwie i ta atmosferze przez cały wieczór! Czego Chcieć więcej? Albo pomoc w naprawie przeciekającego kranu u starszej sąsiadki z góry i dostanie od niej w podzięce gorzkiej czekolady? I potem te serdeczne uśmiechy mijając się na klatce chodowej i dzień dobry co tam słychać? Czy to nie jest szczęściem?


Szczęście to takie ciepłe uczucie które miło rozchodzi się
po naszym ciele w chwili uśmiechu.


happy

Szczęście dajemy sobie sami. To małe rzeczy dnia codziennego które nawarstwiają się i składają się w jedną szczęśliwą całość. To nasze dobro podarowane innym, które do nas wraca. To uśmiechy na klatce schodowej, to zachód słońca na werandzie po ciężkim dniu pracy, to poklepanie po plecach za dobrze wykonaną pracę.

To my jesteśmy odpowiedzialni za to, czy te małe rzeczy dostrzegamy.
Odpowiedzialni za to, czy jesteśmy w naszym życiu szczęśliwi.


Bo każdego dnia można znaleźć chodź jedną
małą piękną rzecz, za którą warto być wdzięcznym!


I tak. Warto to dla siebie odnaleźć 😉

Bądźmu wdzięczni za to co mamy bo ZAWSZE znajdzie się na tym świecie ktoś kto ma od nas mniej.

Wiem, że nie zawsze jest to proste, bo trudna sytuacja w rodzinie, bo jakieś straszne nieszczęście. Ciężkie chwile są i będą zawsze w naszym życiu. Nie można jednak pozwolić im na odebranie nam szczęścia. Bo to szczęście daje nam energię do życia. Więc nie można się zamartwiać, tylko trzeba brać wszystko to co piękne w naszym życiu, by móc żyć!

Ludzie też nie zawsze nam się odwdzięczają za naszą dobrą wolę, nie zawsze doceniają i “oddają” to szczęście. Pamiętajmy jednak. My nic nie tracimy, no może chwilę czasu, trochę swojej energii.. Daje nam to jednak uczucie spokoju, uczucie że postąpiliśmy dobrze. A ci którzy nie dostrzegają ofiarowanego przez nas szczęścia, tracą naprawdę wiele.

Bo robiąc coś dla innych, robimy to również i dla siebie!


DSC06994

CHCESZ BARDZIEJ CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM?

Spróbuj zapisywać sobie codziennie pod koniec dnia co dobrego Cię spotkało. Nie zapomnij o pięknej pogodzie, braku korku w drodze do pracy, czy smacznym posiłku, bo zawsze mogło być inaczej! 😉 Spróbuj zapisywać przez pewien czas w jednym miejscu wszystkie te dobre rzeczy jakie Cię spotkały, a zapewniam, że będzie to jeden z Twoich najpiękniejszych zeszytów ♥

Albo zrób sobie tydzień uśmiechów i obdarzaj nim codziennie innego z przechodniów 🙂 Ludzie naprawdę lubią się uśmiechać!


A jaki jest Twój sposób na szczęście?