Plant Story

Rośliny w mieszkaniu pozwalają przemycić do życia trochę natury. Zagłuszyć pęd dużego miasta i wprowadzić relaksującą atmosferę. Otaczając się nimi zapuszczamy korzenie w danym miejscu. Dają poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Mieszkanie dzięki nim ożywa. Tworząc swoją miejską dżunglę, tworzysz swój zielony azyl. Opieka nad roślinami uspokaja, ale i zarazem fascynuje. Każda roślina ma swoją indywidualną historię, a ty jesteś jej częścią.

Fascynacja przyrodą towarzyszy mi od dzieciństwa, począwszy od owocowego ogrodu wokół rodzinnego domu, po działkę dziadków, rodzinne wycieczki w góry i wspólne spacery po lesie.

Dlatego gdy w końcu osiedliśmy w Warszawie “na stałe”, a przynajmniej na najbliższe lata, rozpoczęło się moje zazielenianie przestrzeni życiowej. Na początku były to niewinne kwiatki na parapecie, a z czasem przerodziło się to w zieloną obsesję.

Dziś jestem szczęśliwa posiadaczką 47 zielonych współlokatorów. Ta liczba ciągle się zmienia. Niektóre rośliny wędrują do innych domów, inne smutne kończą swego żywota kres. Tym samym sklepowe półki kuszą nowymi okazami 🙂