Organizacja.

12204938_10207678394545952_1042845597_nChciałabym  wszystko robić naraz. Chciałabym za dużo, a robię za mało.

Staram się wprowadzać pewne zasady. Być systematyczną. Tyczy się to nie tylko pisania bloga, ale także godzin przeznaczonych na posiłek, naukę, czy kreatywne prace.

Wielkie ambicje które szybko się wypalają. Jak to zmienić?


Nie jest łatwo.
Pomimo ciągłego układania planów i list rzeczy do zrobienia.

W brew pozorom gdy mamy mniej czasu łatwiej jest się nam zorganizować. Cenić bardziej czas który mamy i chcieć go lepiej zagospodarować. Kiedy jest się leniem, takim jak ja, nie trudno przeleżeć cały dzień w łóżku i odkładać rzeczy do zrobienia na dzień kolejny, przecież jutro tez będę mieć czas..

Całe szczęście ostatnio przybyło mi trochę obowiązków!
Trzy razy w tygodniu poranna dwu godzinna szkoła francuskiego 🙂
No i 4 dni pracy na popołudnia.

Postanowiłam to wszystko rozpisać i zobaczyć ile godzin mam każdego dnia na zagospodarowanie.
Plan tygodnia przedstawia się całkiem sympatycznie. Jeśli będę przestrzegała godzin wstawania i mniej marnowała czasu na przeglądanie facebooka, mogę naprawdę dobrze spożytkować swój wolny czas.
plan dnia na bloga
Na kreatywne pracę potrzebuję nierzadko wiele godzin, jak nie dni.. Nie mogę odczuwać presji i się śpieszyć. Dlatego przeznaczyłam na to najwięcej czasu.

Przeglądanie francuskiego zaraz po kursie jest dobrym sposobem na utrwalenie nabytej wiedzy. Bingo!

Przeznaczenie aż 5h na pisanie bloga nie jest przesadą. Oprócz ogólnego prowadzę również taki o podróżach, który ciągle jeszcze nie jest uzupełniony oraz tworze swoja stronę handmade. Niebawem podzielę się nią ze społecznością internetową i poddam ocenie.
Lubię się w to bawić, dlatego poświęcam dużo czasu na dopracowywanie postów lub grafiki. Dodatkowo piszę bloga o francuskim, dzięki któremu utrwalam swoja wiedzę, porządkuje informacje oraz dzielę się nimi z innymi. Bardzo zależy mi by francuskie notatki jakie na nim zamieszczam były pozbawione błędów. Dzięki wieczornym indywidualnym zajęciom z języka mogę spokojnie je wyeliminować 🙂

Weekend to dzień wolny od jakichkolwiek zobowiązań.
Mamy czas wtedy dla siebie. <3
Możemy zwiedzać urocze francuskie miasteczka lub wylegiwać się cały dzień w łóżku!

Już wieczorem zaczyna się weekend!
Nie mogę się doczekać 🙂